Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

JOGA...relaksujący sport

Przejdź do - JOGA...relaksujący sport

                                                    Joga to sport, który możemy ćwiczyć cały rok, o każdej porze dnia oraz w każdym wieku. Joga to wspaniały i terapeutyczny ruch, który daje mnóstwo radości. Jednak powinniśmy sprawdzić, czy joga jest dla nas, następnie dobrać odpowiedni styl jogi, przygotować się do ćwiczeń - odpowiedni strój plus mata - i przede wszystkim, pamiętać o  bezpieczeństwie  podczas ćwiczeń w domu oraz najlepiej zwiększać wiedzę na temat tego sportu. Mimo, że joga staje się sportem popularnym, to jednak nie wszyscy wiedzą jak zacząć, i jak się przygotować do ćwiczeń. Wiemy, że joga ma pozytywny wpływ nie tylko na naszą sylwetkę, ale na naszą kondycję fizyczną i psychiczną, ponieważ ma na celu połączenie ciała, umysłu i ducha w jedność dla naszego pozytywnego samopoczucia. Zapraszam wszystkich do zagłębienia się w swoją duszę, co może dobrze wpłynąć na nasze zestresowane życie.

Ze sportowym pozdrowieniem: Grażyna Bugaj 

27 maja 2024

CO NAS NAKRĘCA...LATEM...

Przejdź do - CO NAS NAKRĘCA...LATEM...

                                                     Nasz zapał jest największy latem, wszyscy jesteśmy rozluźnieni, mamy ochotę na cały świat. Chcemy się bawić, zwiedzać, chcemy być szczęśliwi i dzielić się tym szczęściem z rodziną, z przyjaciółmi oraz znajomymi.  Wykorzystajmy tą energię, ten nasz letni temperament do sportowych działań. Niech ten sportowy duch walki się w nas obudzi, po tych leniwych jesienno-zimowych dniach. Uprawianie sportu to korzyść dla naszego zdrowia. Widzę, że w mojej gminie bardzo dużo osób korzysta z roweru, nie patrząc na wiek. Super. Rower wspomaga kondycję serca oraz całego układu krwionośnego tym samym pomaga, by krew w żyłach krążyła szybciej, co powoduje uniknąć miażdżycy, udaru czy zawału serca. Jazda na rowerze to nie tylko praca nóg, ale pracuje również brzuch, pośladki i plecy.. Regularna jazda na rowerze, przyczyni się  do wzmocnienia tych właśnie części naszego ciała z pożytkiem dla naszego zdrowia, sylwetki i życia.

Ze sportowym  pozdrowieniem: Grażyna  Bugaj

20 maja 2024

LATO JUŻ JEST i NAS ROZPIESZCZA...

Przejdź do - LATO  JUŻ  JEST i NAS ROZPIESZCZA...

                                    Pogoda w maju, jak w raju - można powiedzieć, dopisuje w całym naszym kraju. Lato, to czas swobody, czas relaksu, czas na oderwanie się od codziennych obowiązków. Nic nie szkodzi,  że na chwilę, na czas urlopu, bo przecież długie, ciepłe dni są również dla nas po pracy i po szkole. Czy po pracy, czy po szkole, możemy nasz odpoczynek pogodzić z aktywnością sportową ? Jak najbardziej. Wybieżmy sobie,  taką aktywność fizyczną, która nie będzie dla nas przykrym obowiązkiem, ale przede wszystkim przyjemnością. Wielu z nas, myśli o regularnym zaangażowaniu się w sport, z myślą o nadchodzących wakacjach. Jest to super pomysł. Przecież i tak w ciepłe dni, możemy zahaczyć o leżak, lody dla ochłody, zjeść coś zakazanego, a przede wszystkim oddychać świeżym powietrzem i chodzić, biegać, jeździć na rowerze, pływać, zdobywać szczyty i korzystać ze słonecznych dni, a organizm po sezonie letnim, odpłaci nam się sprawnością fizyczną, zdrową sylwetką i akumulacją szczęścia na jesienne i zimowe dni.

Ze sportowym pozdrowieniem: Grażyna  Bugaj  

16 maja 2024

Zdrowia nie da się odłożyć na później...

Przejdź do - Zdrowia nie da się odłożyć na później...

                                       Życie mamy jedno, jeżeli planujesz rozpocząć przygodę z aktywnością sportową, to wakacje są najlepszą porą na zmianę złych nawyków. Długie dni i słoneczna aura sprzyja zmaganiom sportowym. Minął kwiecień, nic nie szkodzi mamy maj, ciepły i słoneczny. Życie to nie tylko praca, szkoła. Możemy z naszego życia czerpać uroki pełną garścią. Odpoczynek na łonie natury, bajkowe widoki, krajobrazy zapierające dech w piersiach, niekończące się szlaki górskie, pluskanie w wodzie, wschody i zachody słońca, to wszystko dla nas, to raj dla aktywnych turystów, to raj dla aktywności sportowej, którą mam nadzieję tego roku rozpoczniemy. Pamiętajmy,  życie mamy tylko jedno, szanujmy je, dbajmy o siebie każdego dnia. 

Ze sportowym pozdrowieniem: Grażyna  Bugaj 

10 maja 2024

Podaruj sobie zdrowie...

Przejdź do - Podaruj sobie  zdrowie...

                     Jesteśmy, tak zaniepokojeni przyszłością, że nie myślimy o teraźniejszości, o sprawach dotyczących naszego zdrowia. Mimo, że w " marcu jak w garncu" pomyślmy o sobie, o najbliższych, o rodzinie, o zdrowiu. Bez aktywności sportowej, nie jest łatwo utrzymać wagę na prawidłowym poziomie. Zróbmy coś dla siebie, dla naszego organizmu. Uporządkujmy plan działania, niech każdy wiosenny dzień, sprawi nam sportową radość, nie wierzmy w cuda, niech nas wewnętrzny kompas prowadzi do celu. Możemy zaczynać od spaceru, a potem wybierzmy taką dyscyplinę, która da nam sportowe szczęście. Sięgajmy po to, co dla nas ważne, sięgajmy po zdrowy tryb życia, sięgajmy po zdrowie. 

Ze  sportowym  pozdrowieniem:  Grażyna  Bugaj

24 marca 2024

WIELKANOC 2024

Przejdź do - WIELKANOC      2024

                                    Zdrowia, sportowego zapału, bogatego stołu, mokrego  śmigusa - dyngusa,  smacznego jajka, niech te święta będą jak bajka. Niech wiosenne kwiaty, obudzą w Was aktywność sportową i chęć poprawy.  Niech Wielkanoc będzie pełna wiary, nadziei i miłości.

             Wishing you a very Happy Easte is filled with plenty of love and happiness, take some time to rest and relax with loved ones.

Ze świątecznym pozdrowieniem:  Zarząd i członkowie Towarzystwa  Sportowego  w Koniecpolu.

26 marca 2024

DZIECI TO NASZ SKARB...

Przejdź do - DZIECI TO NASZ SKARB...

                                                  Niesienie pomocy czy to finansowej czy tylko w formie wsparcia, przez zaopatrzenie w ważne produkty spożywcze, jest wspaniałą inicjatywą. To daje skrzydła Stowarzyszeniom i Fundacjom, dzieciom uśmiech, że są ważne, że o nich pamiętamy. Wszystkie te instytucje, dbają o dobro i zdrowie swoich podopiecznych. Jako rodzice, chcemy by nasze dzieci były zdrowe, szczęśliwe, mogły się rozwijać, by były  kochane.  Jednak los nie dla wszystkich jest łaskawy. Wspierajmy organizacje pomagające chorym dzieciom, ich szczęście jest też naszym szczęściem.

Ze sportowym pozdrowieniem:  Grażyna  Bugaj  

19 marca 2024

Dzień Kobiet 2024

Przejdź do - Dzień Kobiet 2024

                                Coroczne  święto obchodzone 8 marca to " Dzień Kobiet". Obchodzone jest w różny sposób, a symbolem tego dnia to tulipan czy inny piękny wiosenny kwiat. Dzień Kobiet, można uczcić na słodku lub na sportowo. My uczciliśmy, zapraszając członkinie z Towarzystwa Sportowego do filharmonii na sztukę " Serca na odwyku".  Adaptacja interesująca, zabawna, dająca do myślenia. Ponieważ kobiety uczestniczą, angażują się w liczne ważne sprawy oraz zadania w naszym kraju i na świecie.  Przejmują obowiązki, które kiedyś były zarezerwowane dla mężczyzn, są nieustępliwe, czułe,  inspirują nas swoją siłą, mądrością i kochają sport, doceńmy ich zaangażowania i wysiłek poprzez upominki, które wspierają ich pasje sportowe i niech będą wyrazem wdzięczności za ich sportową postawę. Dziękujemy sponsorowi za możliwość spędzenia miłego czasu w tym wspaniałym dniu. 

Ze sportowym pozdrowieniem: Grażyna  Bugaj

9 marca 2024

Sposób na młodość...

Przejdź do - Sposób na młodość...

                             Sposób na dłuższą młodość jest bardzo prosty, aktywność sportowa. Zima, a wokół nas biały, puszysty śnieg, to marzenie nas wszystkich uprawiających zimowe sporty ,bo zima ze śniegiem to wspaniała rzecz, ale zima i śnieg nie może być wymówką na lenistwo. Często słyszymy..." brr jak zimno, dzisiaj sobie odpuszczam". To jest wymówka, by nie być aktywnym sportowo na świeżym powietrzu. Każda aktywność fizyczna, w każdej porze roku, wzmacnia nasz organizm. Niech to będzie wycieczka w góry, zjazd na nartach, wykorzystajmy łyżwy, jeżeli mamy w pobliżu lodowisko. Wzmacniamy naszą odporność, dotleniamy się i przedłużamy naszą młodość organizmu czyli spowalniamy  proces starzenia się oraz w przyszłości łagodzimy dolegliwości wieku starszego. Biegajmy, spacerujmy, pływajmy, korzystajmy z roweru, a sport stanie się naszą pasją na długie lata.

Ze sportowym pozdrowieniem: Grażyna  Bugaj

27 lutego 2024

Ferie, ferie i po...

Przejdź do - Ferie, ferie i po...

                                     Zima jest wspaniała, gdy pada śnieg, świeci słońce i lubimy sporty zimowe. Osoby kochające aktywność fizyczną w okresie zimowym, mniej chorują, nie omija ich dobry humor, ponieważ, znacznie rzadziej mają problemy z utrzymaniem  dobrego nastroju w czasie zimowej szarości za oknem. Jeżeli ktoś z Was, jeszcze nie miał okazji spróbować sił w sportach zimowych, to serdecznie zachęcam. Koniecznie musicie spróbować, przekonacie się, że w bardzo szybkim tempie, odkryjecie w sobie miłość, pasję i zamiłowanie do sportowego, zimowego szaleństwa. 

Ze sportowym pozdrowieniem: Grażyna Bugaj  

15 lutego 2024